سنگ آنتیک آريو

a  n  t  i  q  u  e  -  s  t  o  n  e  

ورودی ها

ورودي رابط بين فضاي خارج و داخل خانه است و اولين فضايي كه در بدو ورود به هر خانه اي ديده مي شود ورودي آن است.

طبق نخستين و ساده ترين اصول معماري براي طراحي و تقسيم بندي فضاي خانه، ورودي بايد فضايي كاملاً تفكيك شده باشد که استفاده از رنگ هاي شاد، فضاي ورودي را زيبا و جذاب مي كند و نيز باعث ايجاد تنوع در ساختار معماري خانه مي شود.

چنانچه استحکام ساختمان و ورودیهای آن با نمادی از سنگ نمایه های طبیعی که علاوه بر پوشش و نمادهای جذاب از شکلکها و نقشهای گوناگون برخوردارند آراسته شود ، تاثیر مثبت و آرامبخشی به بینندگان دست می دهد که در عین حفظ شکل بناهای اصلی موجب خیره شدن دیدگان می شود و آثار ماندگار هنر زیبای ابرانی را با تلفیقی از هنر ظریف و معماری دقیق به نمایش می گذارد.

ما تا چه حدی به نحوه استقرار قسمتهای خانه خود اشراف داریم ؟

ساخت و سازهای دسته جمعی ، عدم وجود زمین به مقدار کافی و ازدیاد جمعیت ، هجوم به نقاط اقتصادی و شهری و سایر مسائل باعث گردیده تا اولا ساخت ساز توسط درصد کمی از افراد جامعه انجام شود و از نظرات بقیه در آن هیچ خبری نباشد

بطور مثال در خانه سازی های انجام شده قبل از ما استقرار آشپزخانه، باغچه ، دستشویی ، محل نگهداری دام ، محل فضای سبز ، حوض و آبنما برخورداری از نور خورشید ، گرما و سرما مسیر جریان باد ، مسائل تحقیقاتی در ساخت یک خانه لحاظ میشود

آیا امروزه این موضوعات حتی به فکر ما یا ساخت سازگران خطور میکند و یا مسائل یاد شده بالا باعث بلعیدن سبک معماری اصیل بومی و یا سنتی گردیده است؟

محل نصب سنگهای آنتیک :

نمای ساختمان ، وان حمام ، ظرفشویی آشپزخانه ، زیبا سازی استخر ، سرویسهای بهداشتی ، رو کار مساجد ، کف پوش هتلها و نقاط توریستی ، روی شومینه ، زیر اپن و ستونها ، دکوراسیون، پله ها، منبر ، اماکن متبرکه و امام زاده ها ، دکوراسیون داخلی منازل ، ورودی دروازه ها ، ستون مغازه ها ، ویترین طلا فروشیها ، بوتیکها ، قنادیها ، مبل فروشی ، سفره خانه های سنتی و غیره.

تذکر : استفاده از چسباننده های قوی در نما و چسباننده های معمولی در داخل نیز باید مورد توجه باشد.

طریقه نصب سنگهای آنتیک :

تقریبا بر تمام سطوح صاف و سطح ترجیحا با تخلخل منجمله آجر ، سیمان ، انواع ورقهای مختلف و غیره قابل اجرا است و معمولا در ساختمانها بر روی آجر و سیمان و داخل ساختمان روی گچ کاربرد دارد.

توجه : استفاده از زیر کار گچ مخصوص داخل ساختمان و پارکینگ و غیره بوده و در قسمتهایی که در معرض بارندگی و رطوبت قرار دارند نباید از زیر کار گچی استفاده شود. ساخت و سازهای دسته جمعی ، عدم وجود زمین به مقدار کافی ، ازدیاد جمعیت ، هجوم به نقاط اقتصادی و شهری و سایر مسایل دیگر باعث گردیده تا اولا ساخت وساز توسط درصد کمی از افراد جامعه انجام شود و از نظر بقیه در آن هیچ خبری نباشد. بطور مثال در خانه سازی اجداد ما محل استقرار آشپزخانه ، باغچه ، دسشویی و حمام ، محل نگه داری حیوانات و یا جانوران اهلی ، محل فضای سبز ، حوض و آب نمای حیاط ، برخورداری از نور خورشید ، گرما و سرما مسیر جریان باد ، مسایل عقیدتی در ساخت یک خانه لحاظ میگردید ولی حالا چطور؟

ورودي ها

آنتيك آريو طرح سنگ آنتيك

جهت ديدن در ابعاد واقعي و نمونه هاي بيشتر اينجا كليك كنيد.

طرح ها آشپزخانه
نما ورودیها